חכם עבדאללה מסיר את מועמדותו למשרת הרב הראשי לירושלים

בעקבות פנייתו הרשמית של אהוד עוזיאל לחכם עבדאללה שיציג את מועמדותו בבחירות לרב העיר ירושלים המתקיימות היום, הלכתי לביתו של חכם עבדאללה ומסרתי לו את הצעתו של עוזיאל בעזרת צילום מסך, שכן אין לחכם פייסבוק משל עצמו.

הוא סיפר לי שכבר הגיעה משלחת מיוחדת מכל קצווי העולם היהודי לפני חודש לבקש שיציג את מועמדותו לחכם באשי לכל קהילות הספרדים בעיר הקודש תבנה ותכונן. הגיעו בני סטמבול ובני טהראן ובני צנעא ובני פס, ושטחו את בקשותיהם שיהיה נציג לכל קהילות הגולה, ואף באו רבני החלבים אשר בברוקלין, ורבני בבל אשר בלונדון (לנדן בלשונם), ורבני משהד ואספהאן אשר בלוס אנג'לס, ורבני אלג'יר ותוניס אשר בפאריז (פרי בלשונם).
ישב ימים ארוכים ושקל את בקשתם, כך סיפר לי, ובאמת גדלה בלבו גאווה על בקשה זאת, שהנה סוף סוף יש מי שמכיר בו, אחר שנים ארוכות שהיה כל צאן מרעיתו קהל בית-כנסת קטן אחד ברחוב קטן אחד בשכונה קטנה בירושלים, ואף הם אינם נשמעים לכל הוראותיו.
לבסוף הלך לבתי-כנסת האחרים שברחובו, וסיפר להם על משלחת מכובדת זאת של חכמים ופרנסים שבאה לביתו, ראה שהם מנידים בעיניהם כמי שאינם מאמינים. הלך לבתי-כנסת האחרים שבשכונתו, וסיפר להם שבאו רבני סטמבול וחכמי צנעא ודרשו במעשיו, ראה הם מנידים בשפתיהם כמי שלועגים לו. הלך לבתי-כנסת האחרים שבעירו, וסיפר להם שמוכן הוא אולי, אם יקבל ברכתם, להיות חכם באשי לכל קהילות הספרדים בעיר הקודש תבנה ותכונן, ראה שהם מושכים בזקניהם כמי שמחפשים מילת צחוק להטיח בו לפני שילכו.
חזר לביתו, סיפר לי, וגילה שכל אותה גאווה שגדלה בלבו הלכה והתכווצה, עד שבבית-הכנסת האחרון שבו ביקר נעלמה. שמח שמחה גדולה, ושלח מכתבים מהירים לנציגי סטמבול וטהראן וצנעא ופס ובני חלב בברוקלין ובני בבל בלונדון ובני משהד ואספהאן בלוס אנג'לס ובני אלג'יר ותוניס בפאריז, והודיעם שלא יוכל ליטול המשרה.
מאז, אמר, לא השיבו לו על מכתבו, והוא יושב ותוהה אם חלום חלם. עד שבאתי אליו עם מכתבו של אהוד עוזיאל, ועתה ידע שלא חלום חלם.

חכם עבדאללה

אודות almog behar

"צִמְאוֹן בְּאֵרוֹת", "אנא מן אל-יהוד", "חוט מושך מן הלשון", "צ'חלה וחזקל".
פוסט זה פורסם בקטגוריה אמר רבי שמעון, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על חכם עבדאללה מסיר את מועמדותו למשרת הרב הראשי לירושלים

  1. שירה. הגיב:

    "כל גאווה שתגלתה בליבו הלכה והתכווצה עד שבבית כנסת האחרון שבו ביקר נעלמה. שמח שמחה גדולה". שנזכה. אמן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s